Galaksiler Arası Araştırma Ağı nedir?/Ne İşe Yarar?

  Paylaş
  avatar
  Ramenia
  Yönetici
  Yönetici

  Mesaj Sayısı : 74
  Rep : 1174
  Rep Gücü : 1003
  Kayıt tarihi : 29/12/09
  Yaş : 27

  Galaksiler Arası Araştırma Ağı nedir?/Ne İşe Yarar?

  Mesaj tarafından Ramenia Bir Salı Ocak 05, 2010 5:12 pm

  Galaksilerarası Araştırma Ağı

  Gerekenler
  Bilimsel Araştırma Laboratuvarı - 10. Kademe
  Bilgisayar Tekniği - 8. Kademe
  Hiperuzay Tekniği - 8. Kademe

  Gezegenlerarası Araştırma Ağı, birçok gezegendeki laboratuvarları birleştirir ve daha hızlı çalışmalarını sağlar.

  Bu ağ da bir araştırmadır ve her kademede bir gezegen daha ağa katılır. Yani mesela 4. kademede anagezegen ve 4 koloni araştırma ağına katılmış olurlar. Kolonilerin ağa katılmaları sırasında gezegendeki Bilimsel Araştırma Laboratuvarı kademesinin yüksekliği dikkate alınır ve yüksek olan daha önce ağa katılır.

  Bu araştırma en çok 8. kademeye kadar yapılabilir, zira 8'den fazla gezegen kolonileştirilememektedir.

  Laboratuvarlar sadece eğer araştırma için gerekli kademedeyseler yeni araştırma için diğerleriyle aynı ağda çalışabilirler.
  Örneğin Hiperuzay Tekniği araştırması 7. kademe laboratuvar gerektirir. Bu yüzden de o tekniğin kademesi arttırılırken ağdaki gezegenlerden en az 7. kademe laboratuvarı olanlar çalışırlar.
  Bu yüzden eğer birçok laboratuvar beraber çalıştığı halde araştırma süreleri size çok gelirse, önceden laboratuvarların gerekli kademeye sahip olup olmadıklarını kontrol edin.

  Bunu bir örnekle açıklayalım:

  9 gezegeniniz var. Anagezegende laboratuvar 10. kademe, 2 sömürgenizde 7. kademe, 1 sömürgede 3., diğerlerinde 1. kademe.
  Siz Galaksilerarası Araştırma Ağı'nı anagezegeninizde 1. kademe yaptığınızda orada yapacağınız araştırmalarda laboratuvarınız 17. kademe olarak kabul edilir. Çünkü anagezegenden sonra en çok kademeye sahip olan gezegenin laboratuvarı eklenir.

  Eğer Ağ 2. kademe olursa diğer en yüksek kademeli laboratuvar da eklenir ve araştırmaları 24. kademe bir laboratuvarla yaparsınız.
  Ağın kademesi arttıkça sırayla laboratuvarlar buna eklenir. Bu da size araştırmalarınız için oldukça fazla süre kazandırır.

   Forum Saati C.tesi Ocak 20, 2018 6:39 am